Заняття фітнесом для вагітних в клубі Fitland / Полтава
Заняття фітнесом для вагітних в фітнес-клубі Fitland занять формуються з урахуванням терміну вагітності. Заняття для вагітних проводяться як персонально, так і невеликими групами.
Сприятливий вплив тренувань під час вагітності:
- запобігання здуття живота, набряків, варикозу, болю в попереку, запаморочення;
- запобігання зайвої збільшення ваги;
- запобігання втоми і сонливості;
- підвищення енергії;
- підвищення аеробної здатності;
- зміцнення м'язів і поліпшення координації.
Можливість займатися спортом в рівній мірі цікавить як тих вагітних, які вели активний спосіб життя, так і тих, які ніколи спортом не займалися. І тим і іншим можна сказати, що якщо вагітність протікає без ускладнень - спеціально розроблені і сплановані заняття спортом підуть жінці тільки на користь.
Йога для вагітних
Для занять під час виношування дитини відмінно підходить йога. Особливо корисні спеціальні вправи, адаптовані для вагітних. При виконанні такого комплексу багато уваги приділяється розслабленню і специфічного диханню.
Тому, йога для вагітних благотворно впливає на розвиток малюка і готує його маму до пологів (особливе дихання полегшить сутички і допоможе зменшити больові відчуття). Однак при виконанні вправ не варто перенапружувати черевну стінку і занадто сильно розтягувати зв'язки.
Фітнес для вагітних: "15 правил можна і потрібно"
№1: Проконсультуватися з лікарем, акушеркою, фахівцем з фітнесу
Перш ніж почати нову або продовжити поточну програму вправ для вагітних, порадьтеся з фахівцем з фітнесу, лікарем або акушеркою. Від них Ви зможете дізнатися про спеціальні запобіжні заходи, при виконанні вправ і про те, як часто слід займатися.
№2: Носити вільну, «дихаючий» одяг, що підтримують бюстгальтер і взуття
Корисною може виявитися одяг з підкладкою, яку можна відстебнути на піку виконання вправ, щоб уникнути перегріву. Якщо у Вас набрякають ноги, може виникнути необхідність в новій спортивного взуття іншого розміру, і вибрати її слід таким чином, щоб вона забезпечувала надійну підтримку стоп і щиколоток.
№3: Займатися вправами регулярно
Якщо на всьому протязі 9 місяців Ви хочете залишатися у формі, вправи для вагітних слід виконувати регулярно. Американська колегія акушерства і гінекології рекомендує при відсутності протипоказань займатися з помірним навантаженням не менше 30 хвилин щодня або майже щодня.
№4: Стежити за роботою серця, не допускати перенапруг
При виконанні фізичних вправ для вагітних не слід надмірно напружуватися. Загальна рекомендація полягає в тому, що частота серцевих скорочень повинна залишатися на рівні не вище 140-150 ударів в хвилину. У кожному конкретному випадку необхідно заздалегідь проконсультуватися з лікарем.
№5: Не забувати про дію релаксину
У міру розвитку вагітності в організмі утворюється все більше релаксину. Як випливає з назви, цей гормон призводить до релаксації (ослаблення) зв'язок і суглобів. Тому необхідно дотримуватися особливої обережності при виконанні вправ на розтяжку, щоб не викликати перерозтягнення, а також уникати контактних видів спорту після першого триместру вагітності, обов'язково порадившись з лікарем.
№6: Виконувати вправи для вагітних, які зміцнюють тазове дно
У міру того, як Ваша дитина росте і набирає вагу, Вам необхідно зміцнювати підтримують м'язи тазового дна. Обов'язково прочитайте про те, як правильно виконувати вправи Кегеля для м'язів тазового дна.
№7: Стежити за прямими м'язами живота
Щоб самостійно простежити діастаз (розходження) прямих м'язів живота, ляжте на спину, ноги зігніть в колінах, стопи при цьому повинні стояти на підлозі. Кінчики пальців помістіть безпосередньо над і під пупком. Підніміть верхню частину тулуба і одночасно натисніть пальцем на живіт так, щоб відчути розбіжність черевних м'язів (вони розташовані вертикально). Якщо розбіжність перевищує ширину двох пальців, слід проявляти обережність і не перенапружувати черевні м'язи під час вправ. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
№8: Стежити за поставою
Під час занять всі суглоби необхідно привести в положення, відповідні правильну поставу. Встаньте прямо і уявіть собі пряму лінію, що проходить через вухо, плече, стегно, коліно і гомілку. Уявіть собі, що в місці, де сходяться ключиці, у Вас знаходиться прекрасний діамант. Підніміть і покажіть цей діамант, так, як ніби його піднімає кістка грудини. Потім уявіть, що Ваш таз - це ємність з водою, краї якої знаходяться на рівні талії. Рівень води в цій ємності підтримуйте зміною положення таза, в залежності від Вашої нормальної постави. Стисніть м'язи тазового дна і зберігайте напругу в цій області.
№9: Тримати під рукою питво і пити його під час тренування
№10. Вживати в їжу вуглеводи перед заняттями фізичними вправами для вагітних і є трохи більше.
Слід розуміти, що при вагітності рівень цукру в крові може різко змінюватися. Тому за пару годин до занять намагайтеся приймати їжу, що містить вуглеводи. Добре також мати при собі сік - на випадок запаморочення або появи слабкості. Якщо у Вас закрутилася голова, припиніть тренування або знизьте темп вправ. Крім того, під час занять Ваш організм, природно, буде спалювати калорії і, можливо, у Вас з'явиться бажання є трохи більше, ніж зазвичай.
№11: Пити багато води
Споживання недостатньої кількості рідини призводить до зневоднення організму. Це може викликати сутички і підвищення температури тіла, аж до значень, небезпечних для Вас і Вашої дитини. Американська колегія спортивної медицини рекомендує випивати близько двох склянок води за пару годин до тренування.
№12: Не шкодувати часу на розминку і заминку
У багатьох випадках розминку (розігріву) і заминка можуть не виконуватися, але при вагітності нехтувати ними у жодному випадку не можна. Приділіть достатньо часу розминці і заминка, і Ви уникнете застій крові і судоми в ногах.
№13: Підніматися з підлоги повільно і обережно
Зазвичай центр ваги розташований в крижах (на рівні 2-го крижового хребця, S2, трохи нижче пупка), однак під час вагітності він зміщується. Тому не слід поспішати при зміні положення тіла, оскільки різкий підйом може викликати запаморочення і втрату рівноваги.
№14: З обережністю займатися вправами для вагітних в місцевостях, розташованих високо над рівнем моря
Будьте уважні і уникайте фізичних вправ протягом, принаймні, 4-5 днів після приїзду в місцевість, розташовану вище 2500 метрів над рівнем моря.
№15: Розуміти, що під час тренувань Ви не повинні відчувати болю
Легка хворобливість м'язів і втома можуть виникати під час тренування, але слід припинити виконання вправ і звернутися до лікаря при наступних симптомах: запаморочення, непритомність, головний біль, погіршення зору, нудота або блювота, біль або оніміння в будь-якій частині тіла, дискомфорт або стомлення після виконання вправ, вагінальні кровотечі, сутички, підтікання навколоплідних вод або ослаблення ворушінь плода.